ARCHIWUM INFORMACJI 2016

W 2016 roku Orwak świętuje 45-lecie działalności

Pierwsza innowacja Orwak w roku 1971 – klasyczny kompaktor Orwak 5030!

Główna siedziba i nowoczesne zakłady produkcyjne urządzeń Orwak znajdują się w Szwecji, gdzie od 1971 roku projektowane i wytwarzane są kompaktory do odpadów. Zbudowaliśmy międzynarodową sieć dystrybucyjną umożliwiającą świadczenie usług lokalnie w krajach, w których pracują nasze urządzenia. Dzisiejszy Orwak to ponad cztery dekady znaczącego rozwoju.

Model biznesowy jaki przyjęliśmy w 1971 roku opierał się na idei bezpiecznego i czystego zagęszczania odpadów. Kompaktor Orwak 5030 był naszym pierwszym opatentowanym urządzeniem, który pozwolił nam również odnieść pierwsze sukcesy międzynarodowe w latach siedemdziesiątych.

Orwak 8020 od lat 80-tych

W 1978 roku zaprojektowano pierwszą dużą belownicę, w której zastosowano pionierską technikę wielu komór, tzw. Multi Chamber Baler. Urządzenia produkowane z zastosowaniem tego rozwiązania umożliwiają sprawne sortowanie i prasowanie surowców wtórnych u źródła. Od tego czasu skonstruowaliśmy wiele innych modeli pras i belownic działających wg tej idei.

Lata 80-te to dekada największej ekspansji. Orwak został dostawcą w wielu krajach i zdobył uznanie na międzynarodowym rynku supermarketów, w których zainstalowano tysiące urządzeń prasujących odpady. W 1985 roku Orwak postawił pierwszy krok w Ameryce Północnej zakładając tam spółkę Orwak USA Inc., która rozpoczęła sprzedaż i serwis pras i belownic na tamtym rynku. W tym czasie opracowany został model Orwak 8010 – najszybsza na świecie belownica z 10 sekundowym cyklem produkcji beli!

Wprowadzając pionowe prasy jednokomorowe w latach 90-tych, ORWAK rozszerzył ofertę modeli swoich urządzeń. Nowa seria pras przeznaczona była zarówno dla małych, jak i dużych ilości odpadów. Lata 90-te to również otwarcie oddziału w Polsce, gdzie sprzedaż i serwis całego asortymentu pras i belownic prowadzi ORWAK Polska Sp. z o.o. W 1990 roku ORWAK uruchomił działalność w Japonii (ORWAK Japan K.K.).

Brykiety z Brickman redukują 20-krotnie objętość  odpadów

XXI wiek ORWAK powitał z pełnym zaangażowaniem i odpowiedzialnością za środowisko naturalne, stawiając na dalszy rozwój i poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań technicznych. Aby sprostać wymaganiom gospodarki odpadami na dużą skalę, ORWAK wprowadził do oferty w pełni zautomatyzowane brykieciarki Brickman i linię pras poziomych. Bardzo mocny i wydajny model 2000K, wprowadzony w 2014 roku, to najnowszy członek rodziny urządzeń Brickman.

W 2007 Orwak wprowadził na rynek rodzinę Silent Family – cicho pracujące belownice z poziomem hałasu porównywalnym do wydawanego przez domową zmywarkę.

ORWAK POWER: STRONGER.FASTER.SMARTER

Na EuroShop 2014 w Düsseldorfie, największych światowych targach wyposażeń sklepów, Orwak zaprezentował rodzinę POWER, nowoczesne dynamiczne belownice wyposażone w rozwiązanie Black Star Technology – całkowicie nowy koncept hydrauliczny, który wywrócił do góry nogami tradycyjne rozwiązania w urządzeniach do zarządzania odpadami.

Black Star Technology umożliwia kompaktowy kształt urządzeń, co znacznie ułatwia ich transportowanie i instalowanie. Co więcej, belownice z rodziny POWER są również szybsze i są wyposażone w wiele inteligentnych funkcji ułatwiających śledzenie systemu zagęszczania i recyklingu.

Kolejnym nowym członkiem zespołu jest TOM, doskonały kompaktor do prasowania odpadów w miejscach publicznych takich jak restauracje, kawiarnie, bary szybkiej obsługi, lotniska, dworce, stacje paliwowe, centra handlowe i parki rozrywki. TOM ma ten sam rozmiar co tradycyjny kosz na śmieci, ale gromadzi siedem razy więcej odpadów! Klapa wrzutowa jest wyposażona w czujnik ruchu co umożliwia bezdotykową obsługę przy wyrzucaniu odpadów, a opcja Connect sprawia, że TOM może się komunikować!

TOM ma charakter. Ubrany do okazji. Szaty TOMa można dowolnie dopasować.

W 2015 roku Orwak dołączył do San Sac Group, skandynawskiego lidera rozwiązań do sortowania, zagęszczania i odzysku odpadów. Orwak stale się rozwija. Nigdy nie czuliśmy się tak bardzo odmłodzeni i kolorowi jak teraz. A to zachęca nas jeszcze bardziej do dalszych zmian i wywarcia jeszcze większego wpływu na gospodarkę odpadami i optymalne wykorzystanie zasobów.

Z mocą naszego doświadczenia, silnym zaangażowaniem w sercu i innowacyjnymi pomysłami w głowie, z ufnością patrzymy w jasną przyszłość w pomarańczowym kolorze!

 

Przeczytaj więcej