ARCHIWUM INFORMACJI 2020

TOM Inteligentne rozwiązanie w trosce o higienę

W dobie pandemii Covid-19, czystość, a co za tym idzie, zachowanie wysokich standardów higieny oraz minimalizowanie ryzyka infekcji, jest w centrum naszej uwagi. To także temat wielu rozmów i zdecydowanie jeden z głównych wątków poruszanych w kwestii zarządzania miejscami publicznymi.

 

 

Przed właścicielami firm stoi nie lada wyzwane:  zapobiec przenoszeniu wirusów i bakterii, jak również stworzyć bezpieczne otoczenie dla pracowników, klientów oraz gości. Na szczęście istnieje inteligentne rozwiązanie, które może pomóc w stworzeniu środowiska wolnego od zarazków. To rozwiązanie to kompaktor TOM!

 

 


  

CAŁODOBOWA PRACA

TOM oraz TOM Junior, mniejsza wersja, to automatyczne kosze na odpady pomagające utrzymać higienę w swoim otoczeniu. Działają 24/7 zgniatając odpady, by utrzymać porządek i czystość w miejscach publicznych takich jak: szpitale, centra handlowe, restauracje szybkiej obsługi, publiczne toalety, czy węzły komunikacyjne.

   

 

 

 

 

 

 

 

                                                                    TOM                                                                                  TOM JUNIOR


BEZDOTYKOWE UŻYTKOWANIE
                        

Klapa pojemnika posiada wbudowany sensor, który uaktywnia się w chwili wykrycia ruchu. Zatem utylizacja odpadów odbywa się całkowicie bez potrzeby dotykania urządzenia. Obecnie otacza nas wiele bezdotykowych przedmiotów: drzwi wejściowe, krany, mydła, podajniki na ręczniki, więc dlaczego nie kosz na odpady? Wyobraźmy sobie, że myjemy ręce antybakteryjnym mydłem, osuszamy je ręcznikiem papierowym z automatycznego podajnika, a chwilę później dotykamy pokrywy kosza na śmieci żeby wyrzucić ręcznik. By zachować standardy higieny, należy zadbać o nią na każdym możliwym etapie. Obecnie to jest bardziej istotne niż kiedykolwiek wcześniej.

                                                                       Bezdotykowa obsługa: dzięki sensorowi ruchu TOM widzi kiedy się zbliżasz i otwiera klapę automatycznie

 

BEZPIECZNE PRZECHOWYWANIE ODPADÓW

Po wrzuceniu odpadów do pojemnika, wpadają one do wytrzymałego, grubego worka ulokowanego wewnątrz TOMa. Gdy klapa automatycznie się zamyka odpady są zgniatane (zagęszczane) i dalej przechowywane w worku, aż do jego zapełnienia. W przeciwieństwie do tradycyjnych koszy na odpady, każda kolejna osoba wrzucająca nieczystości nie jest narażona na kontakt z zawartością kosza. Przepełnione kosze na śmieci to coraz częstszy widok i poważny problem, ale TOM posiada wbudowany system przeciw przepełnieniu worka, zatem nie ma ryzyka, że odpady zaczną wypadać na podłogę gdy worek się zapełni.


 

 

Kompaktor TOM jest higienicznym rozwiązaniem także dla personelu odpowiedzialnego za wymianę worków – wystarczy wyciągnąć worek, zawiązać go i przekazać odbiorcy odpadów. Dodatkowym plusem zagęszczania nieczystości w kompaktorach TOM jest zmniejszenie częstotliwości wymiany worków, a tym samym zdecydowanie rzadszy kontakt z odpadami.

 

 

 

 

 

 

TOM ma podobne wymiary do tradycyjnych koszy na śmieci, ale jego pojemność jest 7-krotnie większa dzięki procesowi zagęszczania. To bezdotykowy kompaktor, który utrzymuje miejsca publiczne czystymi i wolnymi od zarazków, a także bezpiecznymi i atrakcyjnymi dla klientów.