ZDANIEM EKSPERTÓW

CZY W BELOWNICACH JEST JESZCZE MIEJSCE NA INNOWACJE?

Nie każda nowa technologia zmienia cywilizację. Nie każda charakteryzuje się niezwykłą funkcjonalnością. Są jednak takie, które wywracają świat do góry nogami.

Tak jak silnik parowy, wynaleziony w 1765 roku zapoczątkował rewolucję przemysłową, tak dziś ORWAK łamie schematy i wprowadza rewolucję w świecie belownic. A wszystko za sprawą innowacyjnego systemu hydraulicznego zastosowanego w nowej linii pras ORWAK POWER.

ŚWIAT DO GÓRY NOGAMI

Nie każda nowa technologia zmienia cywilizację. Nie każda charakteryzuje się niezwykłą funkcjonalnością. Są jednak takie, które wywracają świat do góry nogami,.

Tak jak silnik parowy, wynaleziony w 1765 roku zapoczątkował rewolucję przemysłową, tak dziś ORWAK łamie schematy i wprowadza rewolucję w świecie belownic. A wszystko za sprawą innowacyjnego systemu hydraulicznego zastosowanego w nowej linii pras ORWAK POWER.

INNOWACYJNOŚĆ DROGĄ DO JAKOŚCI

Od początku ORWAK stawia na innowacje i nowoczesne rozwiązania sprzyjające optymalnemu wykorzystanie zasobów, przy jednoczesnym zapewnieniu najwyższych standardów jakościowych. Nic więc dziwnego, że nowa linia belownic ORWAK POWER działa w oparciu o nowatorski system hydrauliczny i nieszablonową koncepcję konstrukcji. Wszystko po to, by gospodarkę odpadami uczynić jeszcze bardziej rentownym procesem.

DIABEŁ TKWI W SZCZEGÓŁACH

Rewolucyjność nowej technologii Orwak polega na odwróconej pracy siłownika, dzięki czemu cylindry w momencie największego przyrostu ciśnienia znajdują się w najbardziej stabilnym punkcie. To zaawansowane rozwiązanie zapewnia prasowanie ogromnych ilości odpadów w bele o bardzo dużym stopniu zagęszczenia i sprawia, że modele belownic ORWAK POWER zajmują znacznie mniej miejsca. Mniejsze wymiary zapewniają z kolei łatwiejszy transport urządzenia oraz możliwość umieszczenia go w pomieszczeniach o wysokości nawet poniżej 2,5 metra. W razie potrzeby można je również z łatwością przenieść w inną lokalizację. Dodatkowo nowe belownice są jeszcze bardziej ciche. Poziom wytwarzanego przez nie hałasu jest niższy niż hałas, który generuje zwykła rozmowa. Ma to ogromne znaczenie jeśli chodzi o komfort pracy, bo hałas męczy, powoduje rozdrażnienie, osłabienie pamięci, a nawet zakłócenie wzroku. Tymczasem mniejsza liczba decybeli wpływa na lepsze samopoczucie, co przekłada się na większą ergonomię pracy.

OPTYMALIZACJA PROCESÓW Z GWARANCJĄ BEZPIECZEŃSTWA

Konkurencyjność rynku wymusza optymalizację kosztów, zwiększenie automatyzacji oraz racjonalne gospodarowanie czasem pracy. ORWAK POWER jest odpowiedzią ukierunkowaną na potrzeby współczesnego rynku. Funkcja autostartu, krótki cykl prasowania trwający jedynie 24 sekundy oraz duży otwór załadowczy oznaczają wymierne korzyści – większą wydajność belowania w krótszym czasie, przy jednoczesnej oszczędności energii. ORWAK POWER oferuje supernowoczesną ochronę, zapewniając najwyższy stopień bezpieczeństwa. Specjalny system, jeszcze przed rozpoczęciem pracy urządzenia, sprawdza, czy wszystkie czujniki bezpieczeństwa są aktywne. Urządzenia produkowane są ze stali DOMEX 355, zgodnie z normami ISO 9001, ISO 14001 oraz ISO 3834.

CZY WARTO STAWIAĆ NA INNOWACYJNOŚĆ?

Jak najbardziej. W erze niezwykle szybkiego rozwoju technologii nowoczesne rozwiązania to konieczność. To naturalne następstwo dążenia do zapewnienia najwyższych standardów jakościowych. Krótko mówiąc - innowacyjne rozwiązania są wbudowane w strategię każdego lidera rynku.

Autor: Marcin Cuper, Dyrektor Handlowy & Ewa Skrzydlak Marketing Specialist, ORWAK Polska