POLITYKA SPOŁECZNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI BIZNESU
Nasza działalność opiera się na przyjaznych dla środowiska rozwiązaniach w zakresie gospodarki odpadami. Jesteśmy w wyjątkowej sytuacji, ponieważ nasza oferta biznesowa sama w sobie jest skoncentrowana wokół działań zgodnych z koncepcją zrównoważonego rozwoju.
JESTEŚMY TU NA DŁUŻEJ
Ponieważ zrównoważony rozwój jest obecnie na szczycie listy priorytetów w wielu firmach i krajach na całym świecie, misja biznesowa Orwak zyskuje coraz większe znaczenie z każdym dniem. Dlatego staramy się zapewnić, aby nasze systemy w pełni spełniały oczekiwania naszych klientów w zakresie realizacji celów w zakresie gospodarki odpadami, a także minimalizowały ich wpływ na środowisko i przyczyniały się do bardziej zrównoważonego społeczeństwa.
Nasz wkład w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ
Rozwiązania Orwak ułatwiają sortowanie i zagęszczanie bezpośrednio u źródła. Sortowanie materiału w czystych frakcjach sprzyja recyklingowi, a zagęszczanie prowadzi do mniejszej ilości transportów odpadów, co oznacza zmniejszoną emisję CO2.
RAPORT CSR GRUPY SULO
Nasza działalność opiera się na przyjaznych dla środowiska rozwiązaniach w zakresie gospodarki odpadami. Zajmujemy wyjątkową pozycję, ponieważ nasza oferta biznesowa z natury koncentruje się na zrównoważonym rozwoju środowiska. Dostarczane produkty i usługi pomagają naszym klientom działać w sposób zrównoważony dla środowiska.
Orwak jest częścią SULO Group i z dumą prezentujemy najnowszy raport CSR grupy, kompleksowe odzwierciedlenie naszych wysiłków na rzecz kształtowania zrównoważonej przyszłości. Raport ten nie tylko podkreśla nasze osiągnięcia i kamienie milowe, ale także zarysowuje naszą wizję na nadchodzące lata.
Przeczytaj raport CSR grupy SULO
ORWAK POLSKA - EKO AKTYWNOŚĆ NA OPEN'ER
Uczestnicy festiwalu dali drugie życie kubkom!
Część kubków była wielorazowego użytku – za te kubki kaucja zwrotna wynosiła 7 PLN. Kaucja zwracana była na kartę/opaskę.
Wszystkie pozostałe kubki podlegały segregacji i były belowane w belownicach Orwak.
Wystawcy gastronomiczni podczas festiwalu nie sprzedawali jedzenia w plastikowych, jednorazowych naczyniach i nie oferowali plastikowych słomek. Całkowicie wegeteriańskie i wegańskie stoiska, jako bardziej eko*, miały pierwszeństwo w rekrutacji – na 100 wystawców prawie połowa nie miała mięsa w ofercie. W Alter Cafe używane były tylko biodegradowalne lub papierowe kubki do kawy, talerze z trzciny cukrowej, drewniane sztućce i mieszadełka do kawy.
* Hodowla zwierząt przyczynia się do erozji gleby, produkcja kilograma wołowiny wymaga zużycia od 100 do 200 razy więcej wody niż produkcja kilograma żywności roślinnej, produkcja białka zwierzęcego wymaga 8 razy więcej paliw kopalnych niż produkcja tej samej ilości białka roślinnego, przemysłowa hodowla zwierząt powoduje efekt cieplarniany w większym stopniu niż wszystkie formy transportu łącznie i jest źródłem 18 proc. światowych emisji gazów cieplarnianych.