Nie musisz wierzyć naszym słowom. Poniżej publikujemy wypowiedzi kilku naszych klientów.
Więcej referencji z przyjemnością udostępnimy na żądanie.

W naszych sklepach Vobiano korzystamy z belownic Orwak 3110. Firma zyskała dzięki nim przestrzeń magazynową i usprawniła gospodarkę odpadami.
- Nina Obałka, NORMA
 
Od kilku lat korzystamy z urządzenia do odpadów marki Orwak. Współpraca z firmą należy do udanych z uwagi na wysoką jakość produktu i świadczonych usług.
- Paweł Czarnecki, Kluś
 
Warto wybrać urządzenie do odpadów marki Orwak kierując się jakością i bezpieczeństwem obsługi belownic. Ponadto firma wyróżnia się bardzo dobrą znajomością branży, elastycznością oraz zrozumieniem naszych potrzeb.
- Rafał Wlazłowski, Centrumelektroniki
 
Kontakt z firmą należy do udanych również z uwagi na szybkie i sprawne usługi serwisowe. Bez wątpienia mocną stroną Orwak Polska jest rzetelność. Kontrahent otrzymuje pełen zestaw informacji i odpowiedzi na wszystkie pytania.
- Krzysztof Więcek, Market Krystynka
 

Najważniejszą dla nas korzyścią był wzrost przestrzeni magazynowej oraz redukcja czasu poświęcanego przez pracowników na obsługę powstających odpadów. Dodatkowo, dzięki belowaniu nasze odpady są atrakcyjniejsze dla odbiorców.
- Piotr Pawlak, kierownik ds. technicznych Brześć Sp. j.  

  

Dzięki zastosowaniu rozwiązań ORWAK nie tylko zyskaliśmy przestrzeń magazynową, pozbyliśmy się problemu zwanego bałaganem, ale również zredukowaliśmy koszty związane z magazynowaniem i odbiorem odpadów.
- Krzysztof Majchrzak, pełnomocnik Cukiernia Sowa

  

Zastosowanie kompaktora Orwak 4110, oprócz dużej oszczędności kosztów wywozu, dało dodatkową korzyść w postaci większego porządku i miejsca. Kompaktor to lepsza kontrola nad odpadami i ich organizacją.
- Stefan Baran, kierownik ds. technicznych, Hotel SPA Dr Irena Eris

 

Od 2002 roku eksploatujemy belownicę ORWAK 3400, a w 2013 roku zrealizowaliśmy zakup dodatkowej belownicy ORWAK 3410. Urządzenia doskonale spełniają swoje przeznaczenie. Ich zakup pozwolił na kilkakrotną redukcję kosztów transportu odpadów przeznaczonych do likwidacji.
- Sylwester Nowak, kierownik działu gospodarki magazynowej, Jelfa S.A.

 

Pierwszą belownicę ORWAK 9020 kupiliśmy w 2012 roku. Już rok poźniej nabyliśmy kolejną. Dzięki prasowaniu odpadów redukujemy ich objętość o około 60%.
- Jacek Połomka, Prezes Zarządu, Zakład Zagospodarowania Odpadów Żary.

 
Belujemy przede wszystkim ścinki materiałów oraz papier i folię. W przypadku każdego z tych odpadów belownica ORWAK sprawdza się bez zarzutu. Sprasowanie powoduje zwiększenie ilości przestrzeni magazynowej, zmniejszenie ilości wywozu odpadów i pozwala na utrzymanie porządku, poza tym zanotowaliśmy znaczne zmniejszenie kosztów związanych z obsługa odpadów.
- Dominik Bąk, dyrektor ds. handlowych, PPHU Subor Zakład Pracy Chronionej.
  
Dostawa belownicy ORWAK została zrealizowana w terminie, fachowo przeprowadzono również instalacje urządzenia i szkolenie personelu w zakresie obsługi. Zastosowanie ww urządzenia pomogło w optymalizacji kosztów związanych w opłatami za wywóz odpadów. Sprasowanie odpadów powoduje zwiększenie przestrzeni magazynowej i pozwala na utrzymanie w niej porządku.
- Grażyna Spiechowicz-Kristensen, z-ca dyrektora ds. administracyjno-technicznych, Biblioteka Narodowa
 
W wyniku zastosowania maszyny ORWAK, w której prasowane są przede wszystkim odpady komunalne mieszane, zmniejszyliśmy co najmniej o kilkadziesiąt procent ilości wywożonych odpadów w skali miesiąca.
- Elżbieta Jaworska, kierownik sekcji BHP i Ochrony Środowiska, Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki.
  
Jesteśmy zadowoleni z fachowej i rzetelnej współpracy z firmą Tomra Orwak, której wysokiej jakości produkty, ogromne doświadczenie, dobra organizacja oraz wykwalifikowany personel pozwoliły na wprowadzenie optymalizacji w zakresie gospodarki odpadami na terenie naszego zakładu.
- Zakład Piekarniczo-Cukierniczy L.B. Zimmermann Sp. J.
  
Oceniamy, że dzięki zastosowaniu belownicy ORWAK redukcja objętości surowców wynosi 50-70%. Wpłynęło to znacząco na zmniejszenie kosztów wywozu odpadów, a prasowanie pozwala zachować porządek i czystość, co w przypadku pięciogwiazdkowego hotelu jest niezwykle ważne. Dostawa, usługi instalacyjne, szkoleniowe i serwisowe są przeprowadzane na profesjonalnym poziomie.
- Jerzy Wrona, Manor House
 
Belownica Orwak działa bezawaryjnie, jest praktyczna i zachęca do prowadzenia efektywnej gospodarki odpadami. Jesteśmy zadowoleni także ze współpracy, ponieważ kontakt z przedstawicielami firmy jest rzeczowy i bezproblemowy. Z przyjemnością rekomendujemy urządzenie i usługi firmy Orwak Polska Sp. z o.o. jako profesjonalnego i rzetelnego partnera.
- Piotr Paprzycki v-ce Prezes Zarządu ABM Intergroup /Formtec BP
  
Korzystając z rozwiązań Orwak zaopatrzyliśmy, dotychczas naszego Klienta z branży przemysłu spożywczego w ponad 20 sztuk belownic dwukomorowych Orwak 9020, z czego większość z nich posiada 3 komory – każda komora do oddzielnego surowca wtórnego. Dodatkowo firma zastosowała kompaktory TOM do redukcji objętości jednorazowych rękawiczek, czepków, fartuchów wymaganych w ramach higieny w takim przedsiębiorstwie, a stanowiących dużą objętość. Zastosowanie urządzeń Orwak pozwoliło naszemu Klientowi na zagospodarowanie odpadów u źródła, a tym samym zaprowadzenie porządku i zachowanie bezpieczeństwa. Surowce wtórne są sprzedawane, a odpad nienadający się do ponownego przetworzenia jest zagęszczany co redukuje koszty jego transportowania, na etapie pracy człowieka wewnątrz zakładu, a dalej wywozu do jego unieszkodliwienia.
- Paweł Zbrzeźny, Aminex Sp. z o. o.
 
Polecamy korzystanie z urządzeń do odpadów marki Orwak, kierując się jakością wykonania i bezpieczeństwem obsługi maszyn. Korzystając z belownic redukujemy objetość odpadów z kartonu i folii, co daje nam lepsza kontrolę nad odpadami i dodatkowo zyskujemy pieniądze ze sprzedaży surowców. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy i z przyjemnością rekomendujemy firmę Orwak Polska Sp. z o.o. jako profesjonalnego i rzetelnego partnera oferującego urządzenia i usługi.
- Jarosław Rymuszka, Prezes Zarządu Kuchnie Świata S.A.
 
Kompaktor PEL BF1100 kupiliśmy od firmy Orwak Polska w lutym 2023 roku. Dotychczas gromadziliśmy odpady komunalne w 8 pojemnikach 1100 litrów, które był wywożone 1 raz w tygodniu. Po zastosowaniu kompaktora zredukowaliśmy objętość do tego stopnia, że w tej chwili wywozimy 4 pojemniki 1 raz w tygodniu. o 50% zmniejszyliśmy zatem koszty wywozu tych odpadów, a także mogliśmy zrezygnować z użytkowania 4 pojemników. Jesteśmy bardzo zadowoleni z zastosowania tego rozwiązania. Obsługa pracowników firmy Orwak to wnikliwa rozmowa o naszych potrzebach, terminowa i sprawna dostawa oraz fachowo przeprowadzona instalacja i szkolenie.
- Radosław Przybysz, Kierownik magazynu IMC Engineering Poland Sp. z o.o.
 
Z ogromną przyjemnością możemy polecić urządzenia firmy Orwak, szczególnie tym, którzy cenią sobie wysoką sprawdzoną jakość i niezawodność oraz pragną zminimalizować koszty wywozu odpadów. Pracownicy firmy Orwak wykazują się bardzo wysoką znajomością gospodarki odpadami, dzięki czemu klient może spodziewać się kompetentnego doradztwa i skutecznej pomocy w rozwiązaniu probelmów z odpadami.
- Beata Czempiel, Dyrektor
 
W imieniu Polskiej Grupy Gospodarki EKOGAL-EKOPUR Sp. z o.o. rekomendujemy belownicę ORWAK 3240 POWER ze specjalnym wkładem do prasowania beczek, jako urządzenie mało awaryjne, bezpieczne i proste w obsłudze. Niniejszym udzielamy referencji firmie ORWAK POLSKA Sp. z o.o. jako partnerowi godnemu zaufania. Warto wybrać urządzenie do odpadów marki ORWAK, kierując się jakością i bezpieczeństwem obsługi belownic. Kontakt z firmą należy do udanych, również z uwagi na szybkie i sprawne usługi serwisowe. Z przyjemnością rekomendujemy urządzenia i usługi świadczone przez zespół ORWAK POLSKA Sp. z o.o..
- Piotr Pietrzak, Dyrektor ds. Produkcji główny Technolog