HANDEL SPOŻYWCZY

NOWE ŹRÓDŁO DOCHODÓW

Zbiorcze i jednostkowe opakowania produktów raczej nie odejdą do lamusa. Dlatego niech będą nowym źródłem dochodów w prowadzonej działalności. Przedsiębiorstwa zajmujące się handlem żywnością mają do czynienia z ciągłym przepływem opakowań. Za pomocą rozwiązań ORWAK można ten przepływ skutecznie i efektywnie kontrolować. Zamień gospodarkę odpadami w rentowny proces oszczędzający przestrzeń, czas i koszty firmy, a dodatkowo zwiększysz przychód ze sprzedaży surowców wtórnych! Systemy prasujące i belujące marki ORWAK to niezbędne ogniwo znajdujące się na samym początku łańcucha zarządzania odpadami, tuż przy źródle jego powstawania.

KORZYŚCI Z UŻYTKOWANIA PRAS I BELOWNIC ORWAK

Za pomocą rozwiązań ORWAK można przejąć kontrolę nad odpadami i zaoszczędzić przestrzeń, czas oraz znacząco zmniejszyć koszty obsługi odpadów. Więcej miejsca dla produktów, więcej czasu, więcej miejsca na zakupy na półkach i mniejsze koszty usuwania odpadów! Wyciśnij z recyklingu nowe źródło dochodów!

EFEKTYWNA OBSŁUGA RÓŻNYCH ODPADÓW

Ogromne góry odpadów opakowaniowych mogą być wyzwaniem dla każdego sprzedawcy żywności. Solidne belownice ORWAK pomogą skutecznie uporać się z wieloma różnymi materiałami, tj. kartony, opakowania papierowe, torby z odpadów ogólnych, folii, lekkie drewniane skrzynki, suchy materiał stały i wilgotne odpady organiczne. Wielokomorowe prasy ORWAK zapewniają sortowanie odpadów u źródła i wytwarzają bele odpadów gotowe do recyklingu lub utylizacji.

WIĘCEJ MIEJSCA

Handel spożywczy dąży do wykorzystania przestrzeni w optymalny i jak najbardziej opłacalny sposób. Oznacza to, że regały sklepowe zajmują większość przestrzeni w sklepie. Dlatego tak ważne jest usunięcie odpadów z alejek i przejść. Rozwiązania ORWAK błyskawicznie ograniczają objętość odpadów zapobiegając ich składowaniu w ciągach komunikacyjnych, co zapewnia niczym niezakłócone i sprawne przemieszczanie się po sklepie.

Nie pozwól, aby opakowania i odpady zajmowały zbyt dużo powierzchni, którą można przeznaczyć na zakupy, pracę lub magazyn. Optymalizuj miejsce na produkty i swobodny przepływ klientów i pracowników.

Belownice ORWAK bardzo szybko zmniejszają objętość odpadów i pozwalają zachować czystość i porządek. Bele o wysokiej gęstości potrzebują znacznie mniej miejsca niż stosy odpadów sypkich, a małe gabaryty maszyn nie zajmą wiele cennego miejsca.

OSZCZĘDNOŚĆ CZASU

Dzięki rozwiązaniom ORWAK pracownicy nie tracą cennych minut na cięcie i ręczne ugniatanie pudełek lub kartonów. Z kolei obsługa urządzenia prasującego marki ORWAK jest bardzo łatwa. Praca prasy lub belownicy jest konfigurowana przez użytkownika tak, aby jak najlepiej dopasować się do systemu pracy i możliwości sklepu. Skrócenie czasu spędzanego przez pracowników na gospodarce odpadami oznacza więcej czasu poświęcanego na kluczowe czynności w firmie.

Korzystanie z efektywnych belownic ORWAK eliminuje stratę czasu na rozcinanie i składanie opakowań, kartonów itp. Pozwól maszynom ORWAK przyspieszyć gospodarkę odpadami, aby twoi pracownicy mogli poświęcić więcej czasu na właściwszą i przydatniejszą pracę w sklepie lub magazynie.

ŁATWA I BEZPIECZNA OBSŁUGA

Systemy zbierania odpadów są obsługiwane najczęściej przez personel sklepu, ale również i przez dostawców albo klientów. Rozwiązania ORWAK są bardzo bezpieczne i łatwe w obsłudze, dzięki czemu zarówno pracownicy i zewnętrzni dostawcy mogą szybko, łatwo i bezpiecznie z nich korzystać.

HIGIENA TO PODSTAWA

W sprzedaży żywności wymagane jest zachowanie wysokiego standardu higieny. Ma to zasadnicze znaczenie we wszystkich etapach działalności i dotyczy nie tylko osób pracujących w sklepie, ale również  wykorzystywanych maszyn i wyposażenia dodatkowego. Nowoczesne wzornictwo i konstrukcja systemów ORWAK zapewniają łatwe czyszczenie i konserwację. Gospodarka odpadami jeszcze nigdy nie była taka czysta!

PRASOWANIE TO DOCHÓD I NIŻSZE KOSZTY GOSPODARKI ODPADAMI

Zmniejszenie kosztów unieszkodliwiania odpadów oraz niższe opłaty są ważne dla każdego sprzedawcy żywności. ORWAK nie tylko pomaga zmniejszyć te koszty i opłaty, ale stwarza również nowe źródło dochodu:

Sortowanie u źródła ⇒ Wyższa jakość odpadów do recyklingu ⇒ Przychody z materiału nadającego się do recyklingu
Wysokie zagęszczenie odpadów ⇒ Rzadsze opróżnianie kontenerów ⇒ Mniejsze opłaty unieszkodliwiania odpadów
Sortowanie ⇒ Mniej odpadów do utylizacji ⇒ Niższe opłaty

Inwestycja w belownice ORWAK gwarantuje najskuteczniejszą gospodarkę odpadami!